Gljivarijada 2019

Datum objave: 03. 12. 2019.

Dana 21.09.2019. godine održana je druga gljivarijada u Koprivnici u organizaciji naše udruge.
Ciljevi su ostvareni iznad svih očekivanja. U Gljivarijadi je aktivno sudjelovalo 170 članova gljivarskih udruga od čega 163 odrasle osobe i sedmero djece te udruga žena koje su se odazvale manifestaciji.
Došli su članovi gljivarskih udruga iz 6 županija, od kojih su neki prvi puta posjetili Koprivnicu uopće.
(Istarska, Zagorska, Varaždinska, Međimurska, Sisačko moslavačka i Zagrebačka uključivo i Grad Zagreb.)
Ostvarena je promocija Koprivničko križevačke županije u Hrvatskom gljivarsko-mikološkom savezu još jednom gljivarijadom u organizaciji naše udruge.
Program je realiziran točno po prijavljenom vremenskom tijeku, s početkom u 9 sati, odlaskom u organiziranu berbu vrganja u šumu Vinica, povratkom u društveni dom, predavanjem od strane predsjednika HGMs-a Branka Bartolića u trajanju jedan sat, podjeli priznanja.
Od strane Koprivničko križevačke županije programu je nazočio Predsjednik županijske skupštine gospodin Željko Pintar.
Medijska pokrivenost realizirana je od strane Hrvatske radio televizije, koja je u svojim informativnim i kontakt emisijama kao što su Regionalni dnevnik i Dobro jutro Hrvatska emitirala priloge snimljene na gljivarijadi .